سلام،اقای دکتر حدود۱۵سالی میشه اگزمای شدید روی سرم دارم و میشه گفت اکثر روش های درمانی رو رفتم ولی دوسه مورد از راهکارهای شما رو مثل حجامت انجام ندادم،موهام سفیدن ومتاسفانه مجبورم رنگ کنم،بنظر شما راهی هست که بشه اگزمای شدید رو کنترل کرد
مهدی

سلام وقت بخیر پدر من توده های کوچیک توی ریه دارن چی مصرف کنن؟
مریم

چیزی بنام طب اسلامی یا قرآنی وجود ندارد اعمال شما جز کلاهبرداری با سو استفاده از طب قدیم ایرانیان و ملل دیگر است برای پول در آوردن راه های شرافتمندانه وجود دارد. دست از پنهان شدن پشت یک مشت حدیث بردارید وگرنه انجنان بلایی سرتان خواهم آورد که مرغان هوا به حالتان .... لعنت بر گمراهان
صاحب الزمان

سلام من متولد سال۱۳۶۲ هستم آیا بادکش یا حجامتی هست که قد من رو بلند کنه،قد الانم۱۶۴هست،تا۶سانت لازم دارم🥰🥰مورد دیگه سلولایت ورگهای واریس پشت پا بادکش یا حجامتی دارن،من قبلا تصادف کردم پشت پاهام رگ های تیره ای معلوم شده خیلی بدم مییاد واینکه خیلی سلولایت داره با اینکه ورزش میکنم ممنونم از پاسخگوییتون
فهیمه سادات

سلام آقای دکتر من مدتیست که روی پوست سرم جوش میزند. در سرتاسر پوست سرم پراکنده هستند. علتش چیست و چه راه درمانی دارد. فکر میکنم ریزش موهایم نیز تا حدودی بیشتر شده است. سپاس از لطف شما
محمدرضا

آقای دکترسلام اینجانب تا به حال سه بار حجامت آلرژی انجام داده ام ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم علایم گرفتگی بینی،خشکی بینی؛خلط فراوان پشت حلق وبینی ،سنگینی سر وخواب آلودگی طبعم بلغمی وغلبه سودای سوخته درسرچندسالی هم است که دچارافسردگی واضطراب ناشی ازآلرژی شده ام چندجلسه دیگه باید حجامت کنم آیا راهکاردیگری برای درمان الرژی است ممنون ازراهنمایی شما
مهدی

این مطلب هم دیدم حیفم اومد شما نخونیدش https://www.eshia.ir/Feqh/Archive/text/tabrizian/teb/94/941027/%D8%AE%D8%B1%D9%85%D8%A7%20%2B%DA%A9%D8%B1%D9%85
مجتبی

با سلام اینجا هم مطلب جالبی داره https://www.eshia.ir/feqh/archive/text/tabrizian/teb/94/941026/
مجتبی

سلام دکتر جان 1_میگم این مقدار سرکه که 3بار هر بار 3_4 قاشق غذاخوری سرکه بخوریم برای سرد مزاج ها خطر نداره آخه روایات میگن سرمه هر موجودی در بدن باشه را میکشه؟ 2_ اسپند میگن نباید پودر بشه چون سمی میشه تو این کپسولی که خودتون میدید خطری نداره؟ 3_اگر اشتباه نکنم و حافظه خوب یاری کنه مصرف نصف استکان سیاه دانه با همین مقدار سرکه خانگی قبل خواب هر نوع انگلی را نابود میکنه تو کتاب نجات از مرگ مصنوعی نوشته کتاب عالی هست، همچنین تو روایات خوردن خرما قب خواب و ناشتا هم گویا همین خاصیت را داره با تشکر فراوان
مجتبی

منظورم مقاله سینوزیت بود تو صفحه خودش هر چی رو ارسال زدم ثبت نمیشد. با تشکر
مجتبی
کد : 35688
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خبرها و نظرها
Share Email
مافیای خیابان شانزدهم؛ چهره مخدوش «نظام پزشکی» بازسازی می‌شود؟

بسم الله الرّحمن الرّحيم

و صلّى اللّه على محمّد و آله الطّاهرين و لعنة الله على اعدائهم اجمعين

 

 

 

 


مافیای خیابان شانزدهم؛ چهره مخدوش «نظام پزشکی» بازسازی می‌شود؟


 

 

 

 

 

به گزارش مشرق، سازمان نظام پزشکی ایران، نامی آشنا برای تمامی اعضای نظام سلامت است که کم و بیش گذرشان به آن افتاده است. برای صدور کارت عضویت، گرفتن پروانه مطب، مجوز طبابت، پرداخت حق عضویت و ... یکبار هم شده به ساختمان خیابان شانزدهم سر زده‌اند.

 

 


سازمان نظام پزشکی از یک حیث قدیمی‌ترین سمن در ایران است که بیش از ۶۰ سال قدمت دارد. از سوی دیگر به نوعی یکی از بزرگترین آنها نیز هست که بیش از ۳۰۰ هزار نفر را در خانواده بزرگ خود جا داده است. پزشکان، ماماها، دندانپزشک‌ها، داروسازان پروانه داره و... تنها بخشی از اعضای این سازمان هستند که در طول سال بارها به مطب آن ها مراجعه می‌کنیم.

 لازم به ذکر است، به موجب قانون این سازمان اختیارات و وظایف مهمی بر عهده دارد. قانون سازمان نظام پزشکی ۱۹ بند را برای وظایف و اختیارات این سازمان برشمرده است. تدوین دستورالعمل‌ها، تعیین تعرفه‌ها، کمک به آموزش پزشکی، دریافت حق عضویت و ... تنها بخشی از اختیارات آن هاست. آنجایی متوجه اهمیت ویژه این سازمان می‌شویم که می‌فهمیم رییس کل این سازمان مردم نهاد (سمن) با حکم رییس جمهور رسمیت می‌یابد.

 

 

 


نظام پزشکی یک سازمان صنفی است. سازمان‌های صنفی عمدتا به دنبال استیفای حقوق اعضای خود در دستگاه‌های مختلف کشور هستند. یکی از بزرگترین جوامع در جمهوری اسلامی نیز جامعه بهداشت و درمان کشور است که ضامن سلامت آحاد مردم‌اند. آن هم با حجم زیادی از مطالبات بر زمین مانده که زخم آن در دوران کرونا سر باز کرد.

 

 

 


کرونا باعث شد بسیاری از ما بفهمیم نظام سلامت کشور هم مشکلاتی ریشه دار و عمیق دارد که دود آن نهایتا در چشم مردم جامعه خواهد رفت. حال سوالی پیش می‌آید. اگر سازمان نظام پزشکی تا این حد اهمیت، قدمت و اختیار دارد چرا باید هر روز شاهد باز شدن زخمی جدید و شنیدن فریادی رسا از اقشار مختلف نظام سلامت در کشور باشیم؟ روسا، اعضای هیأت‌های مدیره و اعضای شورای عالی که عمدتا نیز از افراد سرشناس در کشور بوده اند چرا نتوانسته اند این مطالبات را محقق کنند؟

 

 

 

 


در بیست و چند سال گذشته سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، روندی را در پیش گرفته بود که از یک سازمان کاملا صنفی به یک سازمان کاملا سیاسی بدل شد. کرسی‌های این سازمان برای عده‌ای تریبون فراهم کرد تا با صدور بیانیه و نامه‌های مختلف اعضای سازمان نظام پزشکی را در یک صف بندی در مقابل نظام جلوه دهند. آن هم فقط برای پافشاری روی اهداف سیاسی گروهی خاص که ۲۴ سال در جمهوری اسلامی صاحب کرسی‌های کشور بوده اند و بیشترین مطالبه و مدعا را نیز دارند.

 

 

 

 


بهتر آن بود که در کنار هزینه‌تراشی‌های سیاسی برای جامعه پزشکی کشور قدری هم مطالبات صنفی این گروه را پیش می‌بردید. چگونه است که برای یکی از اعضای شورای عالی نظام پزشکی (که اتفاقا ماما هم هست) دریافت کارت سلامت برای روسپی‌ها و به رسمیت شناختن کار عاری از شرف و اخلاق آن ها دغدغه است اما حقوق بر زمین مانده ماماهای شریف کشور، از جمله قرار گرفتن خدمات آن ها تحت پوشش بیمه دغدغه نیست؟ این فرد نه تنها در شورای عالی نظام پزشکی بلکه در شورای شهر تهران نیز شرف حضور داشته است.

 

 

 

 


فروخته شدن اطلاعات هویتی اعضای نظام پزشکی


چرا هیچ صدایی از نظام پزشکی پیگیر مطالبات پزشکان شاغل در مراکز بهداشت، پزشکان خانواده، پزشکان عمومی، اینترن‌ها و رزیدنت‌ها، داروسازانی که سال ها در حسرت تاسیس داروخانه می‌مانند و سایر اقشار عضو در این سازمان نیست؟ دلیل آنجاست که این ساختمان به لانه‌ای امن برای محکومین امنیتی و سیاسی حوادث مختلف در ایران تبدیل شده است. این افراد بعد از مصاحبه‌های سیاسی خود پاسخگوی فروخته شدن اطلاعات هویتی اعضای نظام پزشکی به برخی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی نیستند.

 

 

 

 


مشکلات مالی و اداری


درد فقط در سیاست زدگی آن‌ها نیست. مشکلات مالی و اداری فراوانی گریبانگیر این سازمان است. استخدام های بی رویه نسبی و سببی در این سازمان، صدور غیر مجاز کارت های عضویت به نام اعضاء، استفاده شخصی از اموال و خودروهای نظام پزشکی، استفاده از رانت برای تاسیس شرکت و عقد قرار داد با سازمان، اعطای وام های بی حساب و کتاب به اعضای شورای عالی و ... بخشی از سیاهه بلند تخلفاتی است که در سال‌های در این سازمان به وقوع پیوسته است. جالب است بدانید سازمان های نظارتی نیز حق ورود به مسائل نظام پزشکی را ندارند. در یک کلام محیطی مناسب (تاریک و مرطوب) برای کشت انواع میکروارگانیسم های مضر در این سازمان فراهم است.

 

 

 

 

 


تمام این دلایل بیانگر لزوم تغییر رویه این سازمان و پیدا کردن هویت صنفی اصیل خود است. حال که انتخابات سازمان نظام پزشکی فرصتی فراهم کرده تا با انتخاب خود رقم زننده این تغییر باشیم؛ اگر غفلت کنیم سوگند پزشکی خود را زیر پا نهاده‌ایم. باید افرادی سرکار باشند که دغدغه آن ها بازسازی چهره نظام پزشکی و پیگیری مطالبات صنفی باشد. مطالباتی که رفع آن‌ها شاید مرهمی باشد روی زخم‌هایی که در دوران کرونا روی پیکر جامعه پزشکی نشسته است.

منبع :

مشرق نیوزنظرات
نظر خود را ثبت کنید

کاربر گرامی؛ سلامٌ علیکم

 

لطفا پیش از ثبت نظر خود توجه داشته باشید:


تجویز دارو و پیچیدن نسخه برای بیماری و مشکلات شخصی و موردی، نیاز به شرح حال کامل و معاینه بالینی دارد که طبیعتاً از طریق ارتباط مجازی، قابل حصول نیست.

 

 

لذا خواهشمندیم از تقاضای نسخه و دارو برای بیماری های موردی، اجـتناب فرمایید.

 

سایر نکات:


❶از اعلام نشانی و تلفن درمانگاه معذوریم. درصورت تمایل از طریق پایگاه «طبیب شهر»، پزشک مورد نظر خود را جستجو کنید.

ابتدا مقالات مربوطه را مطالعه کنید و پس از اطمینان از نبود اطّلاعات مورد نظرتان، نسبت به طرح سؤال اقدام کنید. از پاسخگویی به سؤالاتی که در متن مقاله پاسخ داده شده اند معذوریم.

❸از طرح سؤال هایی که نیاز به پاسخ های خصوصی و ارسال به پست الکترونیک دارد خودداری فرمایید.

❹پاسخگویی به سؤالاتِ کلّی و نیازمند پاسخ های مفصّل در توان پایگاه نیست.

❺نشانی پست الکترونیک شما در نزد پایگاه طبّ شیعه محفوظ است.

❻هرنظر را تنها یک بار ارسال کنید و از تکرار ارسال نظرات خودداری کنید.

❼حتّی المقدور از ارسال نظرات به صورت «فینگیلیش» خودداری کنید.

❽پاسخ هاي ارائه شده، كلّي و عمومي هستند و پاسخ دقيق و تخصّصي، تنها با ويزيت بيمار امكانپذير است

 

 

با سپاس و امتنان        

دکتر وحید علیان نژادی

نام :  
ایمیل :
* نظر شما
 

آخرین مقالات

داروی گیاهی کرونای مدبر غدیر[4924بازدید]
ارزش های پست مدرن، نارضایتی از پزشکی؛ گرایش به طب مکمل[12506بازدید]
اهمیت طب و طبیب در نگاه علامه حسن زاده آملی (مقاله انتخابی)[25383بازدید]
انتفاع مؤمنین از توسل به روایات طبی ائمه (علیهم‌السّلام) (مقاله انتخابی)[18073بازدید]
مرض عقوبت(مقاله انتخابی)[16963بازدید]
غذا درمانی از دیدگاه قرآن و علم(مقاله انتخابی)[31719بازدید]
نظام بهداشت و سلامت در اسلام(مقاله انتخابی)[41598بازدید]
بهداشت روانی اعتقادی در اجتماع(مقاله انتخابی)[14754بازدید]
بررسي ناهمخوانی آيات طبّي با علوم پزشكي(مقاله انتخابی)[19797بازدید]
قرآن و بهداشت روان(مقاله انتخابی)[55339بازدید]
فطانت و هوشمندی با پرخوری جمع نمی شود!(مقاله انتخابی)[23155بازدید]
چند نکته ساده در مورد از شیر گرفتن کودک[498310بازدید]
زردی نوزادان[477699بازدید]
ارتباط عطر و اسباب بازی با چاقی کودکان (مقاله انتخابی)[9184بازدید]
علم، سنّت، مدرنیته(مقاله انتخابی)[9426بازدید]
پزشکی نوین و تردید های پیش رو(مقاله انتخابی)[9209بازدید]
آشنایی با ابعاد آشکار و پنهان ترویج همجنس بازی در جهان(مقاله انتخابی)[14182بازدید]
توصیه های طبی از مرحوم آقا فخر تهرانی [44601بازدید]
نقد طب مدرن از دیدگاه آیت الله جوادی آملی(مقاله انتخابی)[15073بازدید]
وقتی پیامبران غرب دروغ می گویند (تبارشناسی علوم جدید)(مقاله انتخابی)[12558بازدید]

از میان مقالات

چند نکته ساده در مورد از شیر گرفتن کودک
خطری شیک در آشپزخانه‌ها(مقاله انتخابی)
یک بطری پر از مرض، به افتخار صهیونیسم!
منزل مردانگی!( مروری بر وظایف مردان در منزل، در قبال همسرانشان،بر پایه روایات وارد شده از حضرات معصومین، علیهم السّلام)
کدام تنظیم خانواده؟(مقاله انتخابی)
چگونه انقلاب جنسي، جامعه امريكا را براي هميشه دگرگون كرد؟ (مقاله انتخابی)
توصیه آیت الله قاضی برای تقویت حافظه+راز حافظه قوی مرحوم آیت‌الله بهجت
آداب زناشویی و خصوصیات مثبت و منفی کودک (مقاله انتخابی)
از کیسینجر تا ظریف؛ افشاگری "ویلیام انگدال" آمریکایی از تراریخته‌های نابودگر(مقاله انتخابی)
برص و آب آفتابی!
پشت پرده امپراطوری کوکا کولا(مقاله انتخابی)
زندگیِ آزمون‌زده (مقاله انتخابی)
روان شناسى به مثابه دین(مقاله انتخابی)
بازی های رایانه ای و سلامت کودکان شما (مقاله انتخابی)
کاربران موبایل دقت کنید!
مکمل‌های ورزشی؛ رویای پوچ (مقاله انتخابی)
وقتی پیامبران غرب دروغ می گویند (تبارشناسی علوم جدید)(مقاله انتخابی)
خطرات استفاده از آنتى بیوتیک ها در غذاى حیوانات(مقاله انتخابی)
اثبات کجی دیوار پزشکی مدرن(مقاله انتخابی)
کشتم شپش شپش کش شش پا را!!